Nocny Maraton Czytania - maj 2018

Utworzono dnia 10.02.2020, 12:15

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

Wprowadzając te słowa w czyn, 11 maja 2018 r. o godzinie 19.00 w budynku Gimnazjum im. Pawła Włodkowica w Brudzeniu Dużym rozpoczęła się wyjątkowa noc … z książką w roli głównej. Po raz pierwszy uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, Gimnazjum im. Pawła Włodkowica i uczeń Szkoły Katolickiej w Płocku  mieli okazję uczestniczyć w Nocnym Maratonie Czytania, przybywając na miejsce spotkania z poduszkami, kocami i książkami. Uczniowie tych szkół mogli się lepiej  poznać podczas zabaw integracyjnych, wspólnie rozwiązywali zagadki detektywistyczne, odgrywali improwizowane scenki teatralne i rozmawiali o ulubionych książkach. Nie zabrakło też przerwy na gry zespołowe, planszowe i zabawy ruchowe zainicjowane przez uczniów. Najwytrwalsi czytelnicy wzięli także udział  w nocnej sesji fotograficznej w parku.

Po wielu atrakcjach tej nocy, miłośnicy książek, w świetle lamp i blasku świec, przy nastrojowej muzyce mogli się wreszcie oddać pasjonującej lekturze do białego rana. Tajemniczości wieczoru dodawał wiejący za oknem wiatr i padający deszcz. Jakże przyjemnie było zarwać noc!

Nauczyciel bibliotekarz – Wioletta Wróblewska