Ogólnopolska akcja czytelnicza: „Jak nie czytam, jak czytam”.

Utworzono dnia 10.02.2020, 12:57

W czerwcowe przedpołudnie, uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy szkół: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i Gimnazjum im. Pawła Włodkowica przystąpili do wspólnego czytania w ramach ogólnopolskiej akcji:  „Jak nie czytam, jak czytam”. Przez kilkanaście minut każdy miał okazję poczytać przyniesioną przez siebie książkę, lub w przypadku dzieci z przedszkola posłuchać czytanej opowieści.  Pogoda dopisywała, a wyjątkowe miejsce - położony w pobliżu szkół park, sprzyjał niecodziennemu spotkaniu. Organizatorem corocznej  akcji jest wydawca miesięcznika "Biblioteka w Szkole", a patronem honorowym Biblioteka Narodowa.

"Głównym celem od pierwszej edycji jest budowanie pozytywnego wizerunku książki tak, by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z relaksem, wolnym czasem i rozrywką. Po prostu chcemy dać każdej uczennicy i każdemu uczniowi okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych, niecodziennych okolicznościach. Tego, na co każdy ma ochotę, bez dorabiania wielkiej filozofii. Akcja ma zachęcić tych uczniów, którzy nie odkryli radości z czytania, a książkę wciąż traktują jako przykry obowiązek. Nie zmuszajmy ich, lecz motywujmy. Niech się przekonają, że czyta nie tylko garstka najlepiej uczących się rówieśników, ale wszyscy – łącznie z nauczycielami, pracownikami szkoły i gośćmi" – tłumaczą organizatorzy.