Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 29.09.18

Utworzono dnia 10.02.2020, 12:26

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto ma w naszym kraju wieloletnią tradycję, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Takie święto było dobrą okazją, żeby rozwijać zainteresowania czytelnicze naszych wychowanków. W akcji wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Głośne czytanie rozpoczęło się 1 października o godzinie 8.00. Uczniowie wszystkich klas, przez cały dzień, na początku każdej lekcji, słuchali przez 10 minut czytanej na głos książki wybranej spośród wielu zakupionych do biblioteki szkolnej w ramach projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Książki cieszyły się dużym powodzeniem wśród słuchaczy, po skończonych lekcjach powędrowały do młodych czytelników zainteresowanych dalszym ciągiem czytanej opowieści.  Mamy nadzieję, że akcja ta zachęci dzieci i młodzież do czytania książek oraz częstszego odwiedzania biblioteki szkolnej.