Spotkanie autorskie z Joanną Papuzińską

Utworzono dnia 10.02.2020, 12:49

24 września 2018 r., dzięki wspólnej inicjatywie biblioteki szkolnej i Gminnej Biblioteki Publicznej mieliśmy okazję gościć niezwykłą osobowość i znakomitą pisarkę Joannę Papuzińską. Autorka znana jest z wielu wierszy i książek dla dzieci m.in. „Nasza mama czarodziejka”, „Jak się koty urodziły”, Czarna jama” i bijąca w naszej szkole rekordy popularności „Asiunia”. Pani Joanna Papuzińska jest profesorem nauk humanistycznych, krytykiem literackim, pracownikiem naukowym Uniwersytetu Warszawskiego. Za swoją twórczość otrzymała wiele nagród i wyróżnień z których najważniejsze to: Złoty Krzyż Zasługi, Medal im. Janusza Korczaka, Nagroda Ministra Kultury i Sztuki, Order uśmiechu, Nagroda Polskiej Sekcji IBBY za całokształt twórczości, Odznaka Honorowa za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka. Podczas spotkania pani Papuzińska opowiadała o swoim życiu i twórczości oraz prezentowała swoje książki. Chętnie udzielała odpowiedzi na zadawane przez dzieci pytania. Wizyta pisarki dostarczyła nam wielu emocji. Po spotkaniu dzieci miały okazję zakupić książki pani Papuzińskiej oraz otrzymać autograf.