Biwak Edukacyjno – Naukowy dla zuchów w Łęgu Probostwie

Utworzono dnia 03.12.2018, 15:14

Hufiec ZHP „Mazowsze” zorganizował Biwak Edukacyjno – Naukowy dla zuchów w Łęgu Probostwie w dniach 23-24.XI.2018 roku.

Celem biwaku było:

- uczczenie 100 rocznicy Niepodległości Polski (piątek),

- poznanie zwyczajów i tradycji związanej z obchodami Mikołajek (sobota).

Po zakwaterowaniu na sali gimnastycznej odbyły się zajęcia programowe, w czasie których zuchy przedstawiały realizację zadań przedrajdowych: plakat „Moja miejscowość” i piosenka zuchowa. Po prezentacji gromad, konkursie plastycznym „Moja Ojczyzna”, pląsach i zabawach zapanowała cisza nocna. Po porannej toalecie i śniadaniu był wymarsz na grę terenową. Wszystkie patrole otrzymały mapy i zadania do wykonania. Na dworze był lekki przymrozek, ale nie przeszkodził zuchon w dobrej zabawie. Po powrocie do szkoły, apetyt dopisywał wszystkim zuchom. Na apelu podsumowującym komendant Hufca Adam Wenkler i Druhna Małgorzata Jankowska wręczali dyplomy i nagrody za grę terenową. Dziękujemy za wspaniały biwak.

Lena Portalska klasa IIb.