VIII Rajd „Mołtawa”

Utworzono dnia 06.03.2014, 18:31

W dniach 5 – 6 października zuchy z naszej szkoły brały udział w Rajdzie, który odbył się tym razem w Dobrzykowie koło Płocka.

Wczesnym rankiem w sobotę, każdy z nas spakował swój plecak i narzucił zuchowy mundurek z nadzieją odkrycia nowej przygody. Bazę mieliśmy w Szkole Podstawowej w Dobrzykowie skąd ruszyliśmy po zgłoszeniu pełnej gotowości w kierunku Gąbina. Oprócz wędrowania i podziwiania uroków złotej jesieni niektórzy z nas zmagali się z zadaniami przygotowanymi przez naszych organizatorów.

Po tak długim marszu zasłużyliśmy na harcerską grochówkę, która tym razem smakowała wyśmienicie. Wieczorem spotkaliśmy się wszyscy przy świeczkowisku – gdzie bawiliśmy się, śpiewaliśmy i tańczyliśmy do późnych godzin.

Więc jak w piosence – działo się i była zabawa .

W niedzielę następnego dnia spotkaliśmy się na porannym apelu podczas którego wiele drużyn otrzymało nagrody za uczestnictwo w różnych konkurencjach. My Leśne Ludki otrzymaliśmy dyplom za udział w Rajdzie. Specjalne podziękowanie otrzymała także nasza druhna Pani Jolanta Pawłowska za dotychczasową służbę instruktorską dla dobra zuchów i harcerzy Hufca ZHP „Mazowsze”.

Rajd był udany!

Niżej zamieszczamy kilka zdjęć z naszej wyprawy i zapraszamy do obejrzenia.

podpisały Leśne Ludki