I nagroda w Ogólnopolskim Konkursie "Mój Las"

Utworzono dnia 31.05.2018

29 maja 2018r. w Domu Technika NOT w Warszawie  odbyła się uroczystość wręczenia nagród oraz dyplomów XXXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży Szkolnej „Mój Las”. W konkursie tym, mającym na celu poszerzanie wiedzy przyrodniczo - ekologiczno – leśnej, promowanie walorów przyrodniczo - turystycznych polskich lasów, podejmowanie działań na rzecz ochrony  środowiska może brać udział młodzież szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych - ogólnokształcących i zawodowych. Przy ocenie prac konkursowych na szczeblu regionalnym i centralnym sądy konkursowe kierują się następującymi kryteriami: wartością merytoryczną pracy, formą opracowania pracy, oryginalnością ujęcia tematu, ogólną estetyką pracy,  pomysłowością szaty graficznej. W tegorocznej edycji w II kategorii wiekowej (młodzież szkół podstawowych klas IV-VII) zadaniem uczniów było wykonanie albumu – pracy opisowej wzbogaconej ilustracjami, własnymi fotografiami, szkicami...  ph.”Runo leśne i jego mieszkańcy”.

Konkurs prowadzony był dwu etapowo:
I etap - na szczeblu regionalnym organizowały Zarządy Okręgowe LOP, które wyłoniły dwie prace konkursowe w każdej kategorii
II etap - na szczeblu centralnym przeprowadzony jest przez Zarząd Główny SITLiD

I nagrodę  na szczeblu centralnym – ogólnopolskim oraz cenne nagrody (w tym laptop) otrzymał członek LOP z klasy szóstej – Piotr Tomaszewski.

Opiekun SK LOP Anna Kostrzewa

I nagroda w Ogólnopolskim Konkursie "Mój Las"

Utworzono dnia 18.06.2018, 22:30