Konkurs LOP „Mieszkańcy ekosystemów leśnych”

Utworzono dnia 12.06.2019

11 czerwca 2019r. w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Płocku odbyła się uroczystość podsumowania konkursu  LOP „Przyroda – Twój Przyjaciel” z tematem XLII edycji „Mieszkańcy ekosystemów leśnych”.  Na uroczystość tą zostali zaproszeni laureaci z Miasta Płock i Powiatu Płockiego. Konkurs miał na celu szerzenie wśród dzieci i młodzieży wrażliwości na piękno i bogactwo lasu, który jest największym i najważniejszym środowiskiem przyrodniczym w Polsce. Uczestniczący w konkursie uczniowie pogłębili wiedzę  o różnorodności gatunków mieszkańców ekosystemów leśnych, poznali środowisko leśne i jego rolę w przyrodzie, korzystny wpływ lasu na życie człowieka. Najpierw odbył się etap szkolny konkursu „Mieszkańcy ekosystemów leśnych”   na który wpłynęło ponad 30 prac (zdjęcia lub prace plastyczne wraz z ciekawymi opisami gatunków roślin lub zwierząt naszych lasów).  Spośród nich 10 najlepszych prac wzięło udział w etapie rejonowym.

W konkursie tym (etap rejonowy) uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca:

W kategorii klas IV-VI

I miejsce – Martyna Denst (kl. IVa)

II miejsce – Arkadiusz Ignaczewski  (kl IVa) i Aleksandra Kaleja (kl. VI)

III miejsce - Nikola Wielońska (kl.IVc), Kamil Sochacki (kl. VI)

W kategorii klas VII-VIII

I miejsce – Klaudia Pólkowska (kl.VIIIa), Piotr Tomaszewski (kl.VII)

II miejsce  - Maria Skonieczna (kl.VIIIa)

Gratulujemy sukcesu.

Opiekun SK LOP

Anna Kostrzewa

Konkurs LOP „Mieszkańcy ekosystemów leśnych”