Konkurs powiatowy "Pszczeli świat"

Utworzono dnia 14.06.2019

Dnia 4 czerwca 2019r. podczas Pikniku Ekologicznego  zorganizowanego przez RCEE w Płocku odbyło się podsumowanie Konkursu Powiatowego „Pszczeli Świat”, którego głównym celem była popularyzacja wiedzy na temat życia pszczół, ich znaczenia dla życia człowieka i przyrody.  Uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca. Martyna Denst z klasy IVa została Laureatem tego konkursu i otrzymała nagrodę główną, natomiast Arkadiusz Ignaczewski z klasy IVc oraz Natalia Morawska z klasy VIIIb zdobyli wyróżnienie. Nagrodami były  plecaki, namioty. Konkurs realizowany był przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku w ramach projektu „Pszczeli świat. Pszczoły -  owady pożyteczne – uczą, bawią, leczą dofinansowanego z programu „Decydujesz, pomagamy”. Organizatorem programu jest TESCO, partnerem strategicznym Fundacja TESCO a partnerem merytorycznym Pracownia badań i Innowacji Społecznych STOCZNIA.  Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w  warsztatach podczas których przybliżono wiedzę na temat życia pszczoły miodnej oraz znaczenia pszczołowatych dla przyrody i człowieka.  Warsztaty zachęciły uczniów do wykonywania bardzo ciekawych prac, których na konkurs powiatowy wpłynęło bardzo, bardzo  wiele.

Zwycięzcom tym bardziej gratulujemy.

Nauczyciel przyrody i biologii

Anna Kostrzewa

Konkurs powiatowy "Pszczeli świat"

Utworzono dnia 14.06.2019, 23:26

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.