Przyrodniczy Konkurs Edukacyjny o BPK

Utworzono dnia 18.06.2019

14 czerwca  na terenie Mazowieckiego Ośrodka Geograficznego Uniwersytetu Warszawskiego w Murzynowie, odbyło się podsumowanie „Przyrodniczego konkursu edukacyjnego o Brudzeńskim Parku Krajobrazowym”, którego organizatorem był Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych z siedzibą w Otwocku. Celem konkursu było rozbudzenie świadomości ekologicznej, inspirowanie dzieci i młodzieży do poznawania najbliższej okolicy i walorów przyrodniczych Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego oraz stworzenie warunków do wypowiedzi artystycznej, a także zachęcanie do aktywnego spędzania czasu. Mogli w nim brać udział uczniowie szkół podstawowych znajdujących się na terenie powiatu płockiego i miasta Płocka. Uczennica naszej szkoły Martyna Denst zajęła w tym konkursie I miejsce. Po wręczeniu nagród odwiedziliśmy Muzeum imienia Stanisława Murzynowskiego w Murzynowie znajdujące się w drewnianej, krytej strzechą chacie, pokazujące w mikroskali kulturę chłopską w nadwiślańskiej miejscowości. Do muzeum prowadzi ścieżka edukacyjna o klimacie, krajobrazie, faunie i florze Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego. Trasa ścieżki (o długości ok. 600 m.) ma początek w pobliżu ogródka meteorologicznego Mazowieckiego Ośrodka Geograficznego Uniwersytetu Warszawskiego i  biegnie drogą wzdłuż przepięknej alei wierzbowej. Po drodze podziwialiśmy nowe tablice tematyczne: Fauna Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego, Drzewa wokół nas, Krajobraz Doliny Skrwy Prawej, Fauna wodna Skrwy Prawej.

Nauczyciel biologii i przyrody

Anna Kostrzewa