X Jubileuszowy Konkurs Pięknego Czytania

Utworzono dnia 20.04.2018

13 i 16 kwietnia w Zespole Szkół nr 3 w Płocku odbyła się X Jubileuszowa Edycja Konkursu Pięknego Czytania. W konkurencji brało udział  80 uczniów z 35 placówek oświatowych,  w tym przedstawiciele naszej szkoły. Reprezentowali nas Antoni Krysztofik z kl. IB, Aleksandra Kowalska z kl. II, Hubert Wyczałkowski z kl. VI oraz Agata Szczypińska z kl. VIIA. Celem konkursu była promocja czytelnictwa, budzenie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą i młodzieżową oraz kształtowanie umiejętności pięknego czytania.

Ocenie podlegały: technika czytania, sposób interpretacji poprzez wykorzystanie środków artystycznego wyrazu oraz ogólne walory estetyczne, a  przede wszystkim emocje towarzyszące uczestnikom wykonania i udzielające się słuchaczom. Wśród nagrodzonych byli nasi uczniowie: Hubert Wyczałkowski zdobył II miejsce w trzeciej kategorii klas IV – VI, a Agata Szczypińska III miejsce w czwartej kategorii klas VII i gimnazjów. W kategorii klas I-III Antoni Krysztowiak i Aleksandra Kowalska otrzymali duplomy za udział.

Laureaci otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe i książkowe, których fundatorami byli: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Biblioteka Pedagogiczna w Płocku oraz Filia nr 3 Książnicy Płockiej. Nagrodę specjalną przyznało Radio RPL FM: zwyciężczyni trzeciej kategorii oraz finaliści czwartej kategorii konkursowej wystąpią na antenie radia wcielając się w rolę dziennikarzy radiowych. Z niecierpliwością zatem czekamy na debiut radiowy Agaty. Gratulujemy uczestnikom konkursu i zachęcamy wszystkich do czytania.

Konkurs Pięknego Czytania

Utworzono dnia 20.04.2018, 13:36