o projekcie

Szkoła Podstawowa im. Pawła Włodkowica  w Brudzeniu Dużym uczestniczy w Programie Laboratoria Przyszłości.

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Pełen zakres wyposażenia możliwego do zakupienia z pozyskanych środków został ujęty w Katalogu wyposażenia. Katalog zawiera zarówno wyposażenie podstawowe (które będą musiały od 1 września 2022 roku mieć wszystkie szkoły podstawowe) jak i dodatkowe (dobierane swobodnie przez szkoły).

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach biologii i fizyki w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Otrzymaliśmy wsparcie w wysokości 80.400 zł

Zakupione wyposażenie w ramach Programu Laboratoria Przyszłości

Kamera Canon XA40 – 1 szt.

Statyw Camrock TH70 – 1 szt.

Hollyland Lark 150 2.4 GHz Digit Wireless Audio – 1 szt.

Mikrofon Rode M3 – 1 szt.

Gimbal Moza Aircross 2 Pro Kit – 1 szt.

Aparat Fotograficzny Canon Powershot SX740HS -  2 szt.

Aparat Fotograficzny Canon Eos 250 z akcesoriami – 1 szt.

Drukarka 3D Banach School z pakietem dydaktycznym – 1 szt.

Stacja lutownicza HOT AIR z grotem 2w1   / 898DH/ - 1 szt.

Zestaw edukacyjny z mikrokontrolerami UNO Starter Kit – 2 szt.

Class VR - wirtualne laboratorium przedmiotowe zestaw 4 sztuk CLASS VR Premium – 1 szt

LEGO® Education SPIKE™ Prime - zestaw podstawowy – 9 szt.

Lego Edukation Spike Prime- zestaw rozszerzający – 9 szt.

Magformers 30 szt. – 9 szt.

Zestaw 6 Bee-Botów ze stacją dokującą – 2 szt.

Robot terenowy – 6 szt.

Zestaw kulinarny dla 1 ucznia-podstawowy – 10 szt.

Opiekacz AMIKA – 2 szt.

Robot wielofunkcyjny AMIKA – 1 szt.

Mikser AMIKA – 1 szt.

Filamenty do drukarki 3D – 9 szt.

Quadralite zestaw oświetleniowy Fresnel Lens  – 1 szt.

Zakupione pomoce wykorzystywane są obecnie  na zajęciach koła kulinarnego, zajęć z informatyki, fizyki i chemii a od 1.09.2022r.  także na zajęciach koła z robotyki i fotograficznego oraz filmowego .