Nakrętka na wagę zdrowia

Utworzono dnia 31.08.2015, 14:30

Nasze szkolne koło wraz z opiekunem Panią Anną Kostrzewą w roku szkolnym 2014/2105 było koordynatorem zbiórki nakrętek i makulatury  w ramach akcji charytatywnej „Nakrętka na wagę zdrowia” organizowanej przez Fundację „Portal FM-Pomagamy Dzieciom”. Jednocześnie szkoła uczestniczyła w  Międzypowiatowym Konkursie Ekologicznym „Mazowsze ekologiczna kraina” pod patronatem Posła na sejm Piotra Zgorzelskiego. Wraz z opiekunem SK LOP  od września do maja prowadziliśmy zbiórkę na terenie szkoły, rozstawiliśmy w szkole pojemniki na nakrętki, ważyliśmy makulaturę, liczyliśmy nakrętki przyniesione przez poszczególnych uczniów ze swoich domów, odwoziliśmy je do fundacji. Za aktywny udział w akcji nagrodziliśmy 20 uczniów naszej szkoły – uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody pozyskiwane z różnych źródeł. Zebraliśmy ponad 95 000 sztuk nakrętek i ponad 500 kg makulatury. Za udział w tym konkursie szkoła otrzymała nagrodę specjalną – statuetkę oraz mapę „Układ słoneczny” podczas uroczystej Gali Ekologicznej w Gimnazjum nr 4 w Płocku.