Poznajemy Płock inaczej

Utworzono dnia 04.05.2014, 23:50

W kwietniu członkowie koła LOP i inni uczestnicy projektu „Nauka drogą do lepszego jutra” z klas piątych wybrali się  na zajęcia terenowe do Płocka. Na zajęciach poznaliśmy walory przyrodnicze, kulturowe, historyczne miasta, jego położenie geograficzne, przyrodnicze  i antropogeniczne elementy  wielkomiejskiego krajobrazu. Uczniowie określali kierunki geograficzne w terenie za pomocą kompasu,  pracowali z planem Płocka-odczytywali informacje z planu, mierzyli odległości na planie i obliczali odległości w terenie za pomocą podziałki liniowej, skali liczbowej, skali mianowanej, badali właściwości fizykochemiczne wody, dokonali oceny stanu czystości Wisły, prowadzili obserwacje fauny nad Wisłą, a także  poszukiwali pomników przyrody na Wzgórzu Tumskim prowadząc odpowiednie pomiary. W podobnych zajęciach uczestniczyli uczniowie z klasy szóstej w październiku 2013r.