Rajd brzegiem Skrwy

Utworzono dnia 31.08.2015, 15:01

13.06.2015r. wybraliśmy się po raz kolejny na pieszy rajd do Sikorza. Tym razem towarzyszyli nam nasi starsi koledzy z brudzeńskiego gimnazjum – byli członkowie SK LOP w naszej szkole. Po drodze wykonywaliśmy różnorodne zadania przyrodnicze. Po długiej wędrówce przy Szkole Podstawowej w Sikorzu czekała na nas miła niespodzianka – obiad z grilla przygotowany przez harcerzy z 33 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Dżungla” z  Sikorza. Wspólnie śpiewaliśmy  piosenki harcerskie, były gry i zabawy integracyjne (m.in. baloniada), różnorodne zadania harcerskie (m.in. przejście na boso po szyszkach drzew iglastych), a potem przeprawa przez rzekę oraz chrzest  harcerski w Skrwie i nadanie przyrodniczych imion harcerskich. Na zakończenie wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali od druhny Wiolety Skowrońskiej z DH „Dżungla” pamiątkowe dyplomy.