Rajd rowerowy -Cierszewo 2016

Utworzono dnia 22.09.2016, 22:13

W sobotę dnia 10.06.2016r. członkowie koła LOP pod opieką Pani Anny Kostrzewy i jej męża wyruszyli rowerami do Cierszewa. Po drodze wykonywali różnorodne zadania przyrodnicze, m.in. rozpoznawali napotkane drzewa i krzewy w lesie, rośliny uprawne, określali różnymi sposobami wiek drzew. Podczas wielu gier dydaktycznych np. budowanie  łańcuchów pokarmowych, warstw lasu uczniowie poszerzali swoją wiedzę i świetnie się bawili. W Cierszewie czekała na nas miła niespodzianka – wspaniałe lody własnej roboty z sosem malinowym, ognisko i pieczenie smacznych kiełbasek. Podczas spotkania z Panem Tobiaszem Jeziorowskim poznaliśmy trochę historii jego rodziny - rodziny patriotów,   i właścicieli  Cierszewa, historii młynarzówki, ale też obserwowaliśmy rośliny i zwierzęta związane z wodą, karmiliśmy ryby. Były też zabawy w małpim gaju, a miłośników koni nie można było wygonić ze stajni.

Dziękujemy Pani Krystynie Lewandowskiej za wszelką pomoc w organizacji oraz smaczne lody, Pani Agnieszcze Gójskiej za smaczne kiełbaski, Panu Jeziorowskiemu za udostępnienie nam ośrodka i owocne spotkanie oraz Panu Piotrowi Kostrzewa za wszelką pomoc techniczną podczas rajdu (a bardzo się nam przydała na trasie) i smaczne truskawki w drodze powrotnej.

Członkowie SK LOP wraz z opiekunem Panią Anną Kostrzewa