Realizujemy projekt ogólnopolski „Odpakowani.pl”

Utworzono dnia 28.09.2016, 23:29

W roku szkolnym 2015/2016 realizowaliśmy projekt ogólnopolski „Odpakowani.pl”. W realizację projektu zaangażowaliśmy całą społeczność szkolną. Na plastyce klasy IV-VI wykonywały plakaty o tematyce odpadowej, na technice różne wytwory z odpadów. Zaprosiliśmy na specjalne zajęcia pracowników RCEE w Płocku, na których każdy uczeń klas IV-VI otrzymał torbę wielokrotnego użytku, którą sam przyozdobił. Korzystaliśmy ze strony internetowej projektu: filmy, komiksy, gry ekologiczne, bibioteki wiedzy. Zorganizowaliśmy wiele konkursów szkolnych m.in. „Moja Eko-okolica”, „Cuda z odpadów”, „Dziecięce rady na odpady”. Zorganizowaliśmy zbiórkę odpadów: nakrętek, baterii, makulatury, opracowywaliśmy komiksy zachęcające do właściwego postępowania z odpadami, najciekawsze pomysły uczniów prezentowaliśmy na wystawce prac, przygotowaliśmy i rozdawaliśmy ulotki na temat gospodarki odpadami, zorganizowaliśmy akcję „Sprzątania wiata” (apel, ulotki)  itd., itd….. Najaktywniejsi uczestnicy projektu otrzymali z rąk opiekuna LOP dyplomy i nagrody pozyskane przez SK LOP z różnych źródeł. W ramach realizacji projektu otrzymaliśmy cenne pomoce naukowe.