Realizujemy projekt "Zostań przyjacielem wody"

Utworzono dnia 04.05.2014, 23:44

W tym roku szkolnym kontynuowaliśmy nasze działania w ramach realizowanego projektu RCEE i Powiatu Płockiego ”Zostań przyjacielem wody” (monitoring wody w szkole i gospodarstwach domowych uczniów, badania wody, zawieszki w łazienkach, plakaty,  ulotki dla mieszkańców zachęcające do oszczędzania wody, wywiady itp.),wcześniej organizowaliśmy Dni Wody w szkole, Dzień Naszej Rzeki Skrwy Prawej, warsztaty dla uczniów prowadzone przez trenerów z RCEE. Prowadziliśmy badania wody w naszej rzece oraz w Wiśle. Wszystkie nasze działania umieściliśmy w obszernej kronice, która wzięła udział w konkursie rejonowym RCEE w Płocku. Za realizację tych działań szkoła otrzymała tytuł „Przyjaciela Wody” oraz nowoczesną teczkę Ekobadacza do badania wody,  poradniki „Ochrona zasobów wód i ich jakości”,  kalendarze  edukacyjne „Kropelka do kropelki". Wzięliśmy też udział w Konkursie Artystycznym „Z czym kojarzy nam się woda”,   w konkursie tym jako szkoła zdobyliśmy wyróżnienie i nagrody – zestawy turysty (lornetkę, kompas).