Stop!Wypalaniu traw na Mazowszu

Utworzono dnia 29.06.2015, 00:52

W nawiązaniu do pisma Starosty Płockiego oraz Wójta Gminy Brudzeń po raz kolejny w kwietniu włączyliśmy się w działania mające na celu rozpowszechnienie informacji o szkodliwości i niebezpieczeństwie, jakie niesie za sobą wypalanie traw. W ramach tegorocznej kampanii „NIE! dla wypalania traw” członkowie koła LOP przygotowali plakaty informujące o akcji, które umieścili  w miejscach publicznych: na przystankach, słupach ogłoszeniowych oraz ulotki, które rozdawali mieszkańcom, a  także uczniom klas IV-VI po zajęciach  przyrody na temat wypalania traw przeprowadzonych przez opiekuna koła LOP Panią Annę Kostrzewę i pogadankach przeprowadzonych przez nauczycieli  klas I-III. Ulotki te przekazali uczniowie swoim rodzicom i sąsiadom. Zorganizowaliśmy też na korytarzu szkolnym wystawkę prac plastycznych „Nie wypalajmy traw”.