Wakacyjne warsztaty w Sendeniu

Utworzono dnia 04.05.2014, 23:02

Trzech członków naszego koła  uczestniczyło w wakacyjnych tygodniowych warsztatach artystyczno-przyrodniczych w Zielonej Szkole w Sendeniu.  Celem warsztatów zorganizowanych przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku było połączenie aktywnego wypoczynku z poznaniem  środowiska naturalnego i aktywnym działaniem na rzecz jego ochrony. Za aktywną pracę na rzecz ochrony środowiska  w ostatnich latach, jako nagrodę, nasze Szkolne Koło LOP mogło wytypować aż trzech uczniów  na 20 z całego Mazowsza.  Z naszej szkoły byli to : Alicja Mazur, Krystian Bentlewski, Agata Tober.  Podczas tygodniowego pobytu uczniowie nie tylko aktywnie wypoczywali, ale też  uczestniczyli w wielu zajęciach przyrodniczych, turystycznych,  plastycznych, dziennikarsko-fotograficznych, sportowych.

Skrócony program warsztatów:

1. Ziemia Nasza Planeta – warsztaty plastyczne.
  2. Zajęcia dziennikarsko-fotograficzne „Proekologiczne zachowania społeczeństwa: Człowiek-Energia-Środowisko”.
  3. Zajęcia plastyczne „Bądźmy przyjaźni środowisku”.
  4. Recykling zaczyna się w domu czyli co można wykonać z odpadów.
  5. Wędrówka z odpadami – Rajd rowerowy.
  6. „Żywioły i zmiany klimatyczne”, „Świat  wokół nas”– warsztaty plastyczne.
  7. „Mój dom z klimatem” – 7 dobrych uczynków dla ochrony klimatu.
  8. Prelekcje połączone z produkcją papieru ekologicznego.

Za aktywne uczestnictwo w warsztatach nasi uczniowie otrzymali dyplomy, a po powrocie do szkoły podzielili się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami  z pozostałymi członkami  w ramach zajęć pozalekcyjnych koła LOP.