Warsztaty ekologiczne z RCEE

Utworzono dnia 22.09.2016, 19:33

2 listopada 2015r. na zaproszenie opiekuna SK LOP pani Anny Kostrzewy w naszej szkole gościli pracownicy Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku, którzy przeprowadzili dla wszystkich uczniów klas IV-VI warsztaty ekologiczne „Mówimy NIE bezmyślnym zakupom – budujemy społeczeństwo recyklingu”. Po dobrym zastrzyku wiedzy na temat recyklingu, sposobów ograniczania produkowanych przez gospodarstwa domowe odpadów, każdy uczeń otrzymał bawełnianą torbę wielokrotnego użytku, którą własnoręcznie przyozdobił według własnego pomysłu. Po prezentacji niezwykle ciekawych projektów graficznych, uczniowie zabrali swoje ozdobione torby do domu, aby wspólnie z rodzicami używać ich podczas zakupów.