Zajęcia na Wzgórzu Tumskim

Utworzono dnia 22.09.2016, 21:39

W sobotę 4.06.2016r. członkowie koła LOP z klas V wybrali się wraz z opiekunem na całodniowe zajęcia terenowe do Płocka. Poznali trochę historii Płocka, słynnych płocczan, poszukiwali i badali pomniki przyrody na Wzgórzu Tumskim, oceniali stan środowiska przyrodniczego nad Wisłą, obserwowali ptaki żyjące nad tą rzeką, pracowali z mapą, kompasami, lornetkami, badali wodę w Wiśle przy pomocy teczki ekobadacza…..itd, itd, itd. Uczestniczyliśmy  też w Jarmarku Tumskim, gdzie spotkaliśmy się z przedstawicielami Fundacji FM Pomagamy Dzieciom, z którą współpracujemy od lat. Zajęcia przyrodnicze, historyczne, a także religijne (wizyta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, spotkanie z przemiłą siostrą Joanną, która przybliżyła nam postać siostry Faustyny Kowalskiej) były tak interesujące i kształcące, że uczniowie stwierdzili, iż koniecznie musimy je kontynuować.