Realizacja projektu "Pszczoły owady pożyteczne: uczą, żywią, leczą"

Utworzono dnia 18.06.2019

W roku szkolnym 2018/2019 członkowie koła LOP uczestniczyli w projekcie RCEE  Pszczeli Świat. Pszczoły owady pożyteczne – uczą, żywią, leczą”, którego głównym celem było zwrócenie uwagi na problem masowego ginięcia pszczół i uwrażliwienie dzieci na potrzebę ochrony owadów zapylających. Członkowie koła wzięli udział w zajęciach edukacyjno-warsztatowych „Pszczoły owady pożyteczne, uczą, bawią, leczą” zorganizowanych przez opiekuna  koła LOP - nauczyciela przyrody Panią Annę Kostrzewę. Warsztaty prowadzone były na terenie naszej szkoły przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku w ramach dofinansowanego z programu „Decydujesz, pomagamy”. Organizatorem programu było TESCO, partnerem strategicznym Fundacja TESCO, a partnerem merytorycznym Pracownia badań i Innowacji Społecznych STOCZNIA. Podczas warsztatów uczniowie poznali  życie pszczoły miodnej , a także pszczół dziko żyjących, poznali rośliny miododajne, znaczenie pszczołowatych dla przyrody i człowieka,  w tym rolę pszczół w zapylaniu, dowiedzieli się jak odróżnić pszczołę od osy. Poruszany był też problem wymierania pszczół,  a także wpływu zmian klimatu na ginięcie pszczół. Uczestnicy warsztatów z dużym zainteresowaniem obejrzeli prezentację oraz aktywnie uczestniczyli w zabawie „Gra o miodek”.   Następnie  wykonywali prace plastyczne, najlepsze prace członków koła i innych uczniów, którzy włączyli się w realizację projektu były najpierw prezentowane w  szkole na wystawce, a następnie wzięły udział  w powiatowym konkursie „Pszczeli Świat”, w którym członkowie  naszego koła zajęli czołowe miejsca.   Ich prace były też prezentowane na wystawce podczas pikniku ekologicznego w Płocku, w którym uczestniczyli nagrodzeni członkowie koła LOP z naszej szkoły. Więcej o konkursie w zakładce: Konkursy, turnieje.

Opiekun SK LOP

Anna Kostrzewa

Realizacja projektu "Pszczoły owady pożyteczne: uczą, żywią, leczą"

Utworzono dnia 18.06.2019, 08:41