Warsztaty upcyklingowe

Utworzono dnia 14.05.2018

10 maja 2018r.członkowie koła LOP wraz z uczniami klasy piątej uczestniczyli w warsztatach prowadzonych na terenie naszej szkoły przez Panią Emilię Winiarską z Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej. „Ekopomysł – twórcze warsztaty upcyklingowe”, które zostały zorganizowane przez Panią Annę Kostrzewę - opiekuna SK LOP. Był to projekt RCEE w Płocku, z którym od wielu lat współpracujemy, uzyskał on dofinansowanie  z programu grantowego Fundusz Naturalnej Energii. Uczniowie poznali zasady prawidłowej segregacji, recyklingu, dowiedzieli się co się dzieje z posegregowanymi odpadami, jak zrobić coś z niczego, jak nasze wybory w sklepie wpływają na środowisko, co to znaczy byc EKOKONSUMENT-em. Uczniowie  podczas warsztatów przekonali się, że naprawdę można  zrobić coś  z niczego, nadali drugie życie  odpadom - starym płytom CD. Po warsztatach nasza szkoła otrzymała plansze edukacyjne: Jak segregować odpady? Co to jest recykling?

Opiekun SK LOP

Anna Kostrzewa