Bezpłatne warsztaty dla rodziców w ramach „Szkoły dla rodziców”

Utworzono dnia 26.01.2018

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku, które ma na celu dobro rodziny i wychodzi naprzeciw potrzebie wspierania rodziców w trudnym procesie, jakim jest wychowanie dziecka, proponuje mieszkańcom powiatu płockiego III edycję „Szkoły dla Rodziców”. Jej głównym celem jest zwiększenie kompetencji wychowawczych rodziców i zapobieganie przemocy w rodzinie. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

W programie m.in.:

• metody ułatwiające dobry kontakt z własnym dzieckiem,
  • radzenie sobie z trudnymi sytuacjami,
  • strategia radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych,
  • zachęcanie dziecka do współpracy.

Warsztaty oparte są o uznaną na całym świecie metodę opracowaną przez A.Faber i E.Mazlish, które pomogły w odnalezieniu drogi do  własnego dziecka milionom rodziców na całym świecie. Liczba miejsc ograniczona. O zakwalifikowaniu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń.

DROGI RODZICU!!!

• Czy doświadczasz czasem poczucia bezsilności w sprawach wychowawczych?
  • Czy zastanawiasz się jak rozmawiać z dzieckiem, aby do niego dotrzeć, zrozumieć, dobrze wychować?
  • Czy przeżywasz rozterki i wątpliwości, co do skuteczności stosowanych przez siebie metod wychowawczych?
  • Czy chciałbyś, aby dziecko miało w Tobie przyjaciela, któremu ufa i jednocześnie być dla niego autorytetem?
  • Czy chciałbyś chronić swoje dziecko we właściwy sposób przed zagrożeniami współczesnego świata?
  • Czy chciałbyś je wychować na odważnego, mądrego człowieka, szanującego siebie i innych ludzi?

Jeśli TAK, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku zaprasza na cykl bezpłatnych warsztatów rozwijających umiejętności rodzicielskie „Szkoła dla Rodziców”

Dowiesz się:

• Jaką rolę odgrywają w życiu dziecka emocje oraz jak sobie z nimi radzić?
  • Jak zachęcać dziecko do współpracy?
  • W jaki sposób wyciągać wobec dziecka konsekwencje?
  • Jak rozwijać w dziecku samodzielność i twórczość?
  • Jakie najczęściej popełniamy błędy my – rodzice oraz jak  ograniczyć ich negatywne skutki?

Cykl trzech spotkań z psychologiem odbędzie się  8.03.18r., 22.03.18r. i 5.04.18r. w godz. 13.00-15.00 po zebraniu grupy chętnych rodziców. Zapisy pod numerem tel. (24)2676837 lub osobiście w Powiatowym Centrum Rodzinie w Płocku  w pokoju 522.

Liczba miejsc ograniczona – o zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Pomóżmy naszym dzieciom dorastać w bezpiecznej atmosferze.

Sierpień 2018