Mikołajki w kinie, muzeum, bibliotece i pizzerii

Utworzono dnia 19.12.2017

W dniu 6 grudnia 2017r. uczniowie klas IVb, VIIa i VIIb bardzo interesująco spędzili Mikołajki w Płocku. Najpierw udaliśmy się do kina ,,Przedwiośnie”, w którym przed seansami filmowymi odbyły się najróżniejsze zabawy ruchowe przy muzyce oraz konkurencje w przeciąganiu liny, przygotowane przez organizatorów. Następnie dzieci zostały obdarowane cukierkami i lizakami. Później udaliśmy się do sal, w których odbyło się losowanie prezentów mikołajkowych, z których dwa przypadły uczniom naszej szkoły. Uczniowie kl. IVb obejrzeli film, pt. ,,Pierwsza gwiazdka", a uczniowie klas siódmych- ,,Mikołaj i spółka". Po spektaklach młodsze dzieci uczestniczyły w lekcji bibliotecznej w Książnicy Płockiej, Bibliotece im. W. Broniewskiego, w której poznały zasady funkcjonowania dużej biblioteki, obejrzały czytelnię, księgozbiory i otrzymały pamiątkowe zakładki do książek. Byliśmy również na wykładzie w Dziale Zbiorów Audiowizualnych i Wypożyczalni Muzycznej przy ul. Kościuszki3, gdzie udostępniane są książki mówione, płyty muzyczne, komiksy oraz odbywają się zajęcia i imprezy dla dzieci i dorosłych. W tym czasie uczniowie klas siódmych uczestniczyli w lekcji historycznej, pt. ,,Płock pod zaborami" w Muzeum Mazowieckim. Poznali historię miasta w okresie zaboru pruskiego i rosyjskiego. W czasie zajęć wykorzystano rekwizyty ze stałej ekspozycji ,,10 wieków Płocka". Ostatnim etapem naszej wycieczki był posiłek w pizzerii. To był naprawdę ciekawie spędzony dzień.

Organizatorzy: p. Barbara Wierzbicka, p. Aldona Lewandowska- Skrobiszewska, p. Ewa Figiel; opiekun- p. Monika Radolińska.

Mikołajki w kinie, muzeum, bibliotece i pizzerii

Utworzono dnia 19.12.2017, 12:09