Mikołajkowa wyprawa klas trzecich i klasy czwartej

Utworzono dnia 12.12.2019

Zamiast tradycyjnych mikołajek dnia 6 grudnia 2019 r. uczniowie klasy czwartej oraz  klas trzecich wraz ze swoimi wychowawcami wybrali się do Płocka. Najpierw były wspólne wspaniałe zabawy i gry prowadzone przez płockich aktorów przebranych za elfy Św. Mikołaja w kinie Przedwiośnie. Potem obejrzeliśmy film „Młody renifer Alex” – fascynującą historię młodego renifera, który przyszedł na świat w samym sercu mroźnej Laponii, jego narodziny, dorastanie i trwającą wiele miesięcy podróż przez skutą lodem krainę. Po zakupie świątecznych lizaków w płockim „Słodko-zakręcone” klasy trzecie wzięły udział  w „Muzealnych podchodach”, a klasa czwarta zabawiła się w „Muzealnego detektywa” w Muzeum Mazowieckim. Następnie udaliśmy się na płocką starówkę, aby podziwiać  ogromną choinkę przed płockim ratuszem. Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie Świąt Bożego Narodzenia bez kolorowych lampek, dekoracji czy rozświetlonych setkami świateł choinek. W magiczny klimat tych wyjątkowych świąt przeniosły nas Płockie Ogrody Światła  - wielka świetlna dekoracja w parku za Katedrą na Wzgórzu Tumskim, gdzie podziwialiśmy Świętego Mikołaja na motocyklu, ogromny świetlisty autobus, samolot, zamek z wieżami niczym z czołówki poprzedzającej produkcje Walta Disneya, duży prezent, bombkę, do których można było wejść.  Świetlisty Mikołaj był bardzo gościnny i wyjątkowo cierpliwy, można było usiąść i zrobić sobie z nim wspólne zdjęcie. Bajeczne dekoracje  w Płockich Ogrodach Światła sprawiły odwiedzającym  wiele radości, a świąteczna magia udzieliła się nam wszystkim.

Anna Kostrzewa

Mikołajkowa wyprawa do Płocka klas III-IV