Zawieszenie zajęć 12-25.03.20r.

Utworzono dnia 11.03.2020

Szanowni Rodzice

W związku z decyzją podjętą przez Ministra Edukacji Narodowej informuję, że zawiesza się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze i opiekuńcze w okresie od 12 do 25 marca 2020 r. włącznie. Czwartek (12 marca) i piątek (13 marca) jest traktowany jako okres przejściowy, tj. czas na znalezienie przez rodziców opieki dla swoich dzieci. Jeżeli w w/w dniach będą jakieś kłopoty w pozostawieniu dzieci w domu, szkoła zapewni takim dzieciom opiekę (w takim czasie, w jakim zwyczajowo przebywali w przedszkolu czy szkole). W w/w dniach otwarte będzie jedno wejście do szkoły i przedszkola przy ulicy: Płockiej 12 - dworek wejście główne, Szkolnej 15 - wejście główne. Przed wejściem na teren placówki proszę zdezynfekować ręce środkiem umieszczonym przy wejściu na teren placówki.

Jednak już od poniedziałku, a więc od 16 marca istnieje absolutny zakaz przyprowadzania dzieci do szkoły i przedszkola.

W dniu 13 marca odbywają się rekolekcje wielkopostne. Decyzję o uczestnictwie w nich Państwa dzieci pozostawiam Rodzicom.

Proszę pamiętać, że czas ogłoszonej przerwy, to nie jest okres ferii i wypoczynku, tylko społecznej kwarantanny, zatem należy w określonym terminie pozostawiać dzieci w domu i w jego najbliższym otoczeniu. Należy ograniczyć, najlepiej w ogóle wykluczyć kontakty dzieci z osobami starszymi, w tym oczywiście dziadkami, którzy znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka. Ponadto proszę na bieżąco śledzić informacje medialne przekazywane przez Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego  co do zasad profilaktycznych w ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Proszę również systematycznie zapoznawać się z informacjami zamieszczonymi w dzienniku elektronicznym i stronie szkoły i przedszkola.

Bardzo proszę abyście Państwo zachowali spokój oraz sumiennie stosowali się do odgórnie ustalonych zasad.

Agnieszka Czajkowska

Czerwiec 2020