Zajęcia muzyczne

Utworzono dnia 01.03.2015, 14:00

W ramach projektu odbyło się 36 godzin zajęć wokalnych, na których uczestniczyło 15 dziewcząt z klas IV – VI naszej szkoły. Uczniowie mieli możliwość wspólnego muzykowania z akompaniamentem ciekawych instrumentów perkusyjnych (bongosy, djembe, chimesy, ksylofon, kabasa) w oparciu o atrakcyjny dla młodzieży repertuar. Występy dziewcząt uatrakcyjniały wiele imprez szkolnych,  a także II Festyn Rodzinny, jasełka „Dzieci z pokłonem u żłóbka” (wystawiane dla rodziców, emerytowanych nauczycieli i wójta) oraz wizytę Prezydenta Lecha Wałęsy w naszej szkole.

Dzięki projektowi 12 uczniów poznało tajniki gry na instrumentach (6 na keyboardzie i 6 na gitarze) do tego stopnia, że mogli prezentować swe umiejętności na wspomnianych wyżej imprezach oraz na odbywającym się w wakacje IV Festiwalu Ginących Zawodów.

Z zakupionych instrumentów perkusyjnych, bardzo dobrego keyboardu i gitary mogą korzystać kolejne pokolenia uczniów.