Koordynator ds. świetlicy: P.Natalia Żółtańska

Godziny pracy w roku szkolnym 2017/2018:   od 6:50 do 16:00

Celem działalności naszej świetlicy jest zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po ich zakończeniu, w miłym i bezpiecznym otoczeniu, stworzenie warunków do wypoczynku, relaksu, odrabiania prac domowych i zjedzenia posiłku.

Praca wychowawczo – dydaktyczna odbywa się według planu pracy świetlicy z podziałem na bloki tematyczne. Tematyka zajęć jest związana z najbliższym otoczeniem dzieci, jak również dotyczy wiadomości o Polsce, Europie, nawiązuje do ważnych wydarzeń historycznych oraz obchodzonych świąt. Rozwijane są zainteresowania kulturalne, a także przyrodnicze. Obok nauki, to zabawa jest podstawową formą aktywności uczniów. Uczestnicy zajęć w świetlicy mają czas na dowolną zabawę zgodną ze swoimi upodobaniami, które staramy się kształtować  rozmawiając, pokazując ciekawe formy spędzania czasu, proponując różnorodne gry i zabawy. Ważnym elementem, na który zwracamy szczególną uwagę, to kształtowanie umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej. Uczniowie są wdrażani do przestrzegania przyjętych zasad, wspólnie ustalonego kontraktu, ćwiczenie umiejętności rozwiązywania sytuacji konfliktowych, panowania nad emocjami, umiejętności nawiązywania kontaktów z kolegami, rozmawiania, słuchania, wyrażania swoich potrzeb, uczuć, przekonań oraz dostrzegania ich u innych.

Zajęcia świetlicowe wyrabiają spostrzegawczość, ćwiczą logiczne myślenie, uwagę, wypowiadanie się, wyrabiają wrażliwość estetyczną i muzyczną oraz pobudzają wyobraźnię. Różnorodne gry i zabawy ruchowe podnoszą sprawność fizyczną uczniów.

Sala świetlicowa jest wyposażona w sprzęt zabawowo-rekreacyjny, pomoce dydaktyczne, funkcjonalne meble, stoliki i krzesełka, sprzęt multimedialny oraz dywan.

Zwierzęta - nasi przyjaciele

Nowy Rok-nowy czas

Baśnie, bajki, bajeczki

Mój przyjaciel Pluszowy Miś