Dzień Pluszowego Misia 2019

Utworzono dnia 10.02.2020, 22:03

Obchodzenie Dnia Pluszowego Misia to wieloletnia tradycja w naszej szkole i doskonała okazja, żeby celebrować beztroski czas dzieciństwa. Dnia 26 listopada, dzięki wspólnej inicjatywie nauczyciela bibliotekarza i wychowawczyń klas I-III, dzieci mogły wspólnie obchodzić urodziny ich ulubionej zabawki i bohatera wielu kreskówek. W tym roku dominowały zabawy pozwalające poznać się lepiej  oraz prezentujące umiejętności taneczne. Dzieci śpiewały piosenki o misiu, mówiły wiersze i odgadywały zagadki związane z misiem. W ostatniej części spotkania zostały rozstrzygnięte dwa konkursy. Pierwszy dla klas I – pod hasłem: „Miś i jego przyjaciele w bajkowej krainie”. Kolejny, inspirowany książką J. Bednarek: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, wymagał od uczniów pozostałych klas przygotowania w domu „skarpetki na wybieg” i zaprezentowania jej podczas święta Misia  na „czerwonym dywanie”. Emocje towarzyszyły wszystkim uczestnikom, każda skarpetka była oryginalna i niepowtarzalna. Wspólną zabawę zakończyły tańce z własnymi pluszakami.