Z prac biblioteki w r.szk. 2014/2015

Utworzono dnia 24.08.2015
  • Kierowanie Klubem Miłośników Książek, realizowanie jego programu.
  • Kierowanie przygotowaniami i przeprowadzeniem przez KMK szkolnej imprezy integracyjnej z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.
  • Prowadzenie akcji czytania książek.
  • Współpraca z Gminną Biblioteką Publiczną w Brudzeniu Dużym w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”:

- wizyty dzieci z klas I-III  w Gminnej Bibliotece Publicznej,

- pomoc w przeprowadzeniu konkursu pt. „Tradycje Wielkanocne na   Mazowszu”,

- współorganizowanie szkolnego konkursu plastycznego

dla przedszkola pt. „Mama, Tata i Ja”,

- zorganizowanie i przeprowadzenie szkolnego konkursu plastycznego

dla klas I – VI pt. „Reklama Książki”,

- czytanie dzieciom w bibliotece szkolnej,

- czytanie dzieciom przez nauczycieli w czasie zajęć,

- zaproszenie Wójta i Przewodniczącego Rady Gminy do czytania  na festynie z okazji Święta Rodziny,

- zorganizowanie stoiska obu bibliotek na Święcie Rodziny promującego czytanie i prace plastyczne dzieci,

• Prezentowanie książek w czasie Święta Rodziny.
  • Przeprowadzenie szkolnego konkursu wiedzy dla klas II – III  pt. „ Znam Kubusia Puchatka”.
  • Przeprowadzenie szkolnego konkursu wiedzy dla klas IV – VI, pt. „Znam przysłowia”.
  • Wykonywanie bibliotecznych gazetek okolicznościowych na korytarzu szkolnym.
  • Udostępnianie księgozbioru.
  • Prace inwentaryzacyjno-techniczne.
  • Podsumowanie szkolnego konkursu na „ Najlepszego Czytelnika Szkoły.”
  • Udział szkoły w ogólnopolskiej kampanii społecznościowej, promującej czytelnictwo „Ja czytam!”, prowadzonej pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
  • Założenie Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego w szkole i przeprowadzanie z nim zajęć,  zachęcających do czytania.

Wszystkie działania prowadziły do popularyzacji czytelnictwa wśród społeczności szkolnej, miały na celu promowanie czytelnictwa wśród uczniów. Bibliotekarka podkreślała znaczenie czytania książek w życiu człowieka i ich wpływu na właściwy rozwój dzieci oraz starała się ukazywać, że czytanie jest atrakcyjne. Kontrolowano stan czytelnictwa i zachęcano do czytania również tych uczniów, którzy stronili od książek. Wiele dzieci korzystało często z czytelni.  Do biblioteki przychodzili również rodzice uczniów. Prowadzone akcje , konkursy i Klub Miłośników Książek miały również zadanie, aby integrować dzieci.

Z prac biblioteki w r.szk. 2014/2015

Utworzono dnia 24.08.2015, 18:53