Konkurs ekologiczny EKOROWER

Utworzono dnia 23.11.2017

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie realizowanym przez Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami w Płocku Sp. z o. o., dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu  Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Celem głównym projektu było: podniesienie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, rozwijanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy o selektywnej zbiórce odpadów, wykorzystanie materiałów odpadowych i naturalnych w działaniach artystycznych oraz uwrażliwienie na piękno naturalnego środowiska. W ramach realizacji zadania przeprowadzony został konkurs ekologiczny pn. "EKOROWER" skierowany do 69 szkół podstawowych z terenu Powiatu Płockiego i Miasta Płocka. Przedmiotem konkursu było wykonanie pełnowymiarowego roweru dziecięcego z surowców wtórnych (papier, szkło, tektur, plastik, puszki itd.) oraz tworzyw naturalnych (drewno, wiklina, słoma, szyszki itd.).  Z naszej szkoły zespół z klasy VI w składzie: Piotr Tomaszewski i Mariusz Tomczyk zdobyli w tym konkursie wyróżnienie. Koordynatorem konkursu na terenie szkoły była Pani Anna Szczepaniak. Ekorowery można oglądać od 18 do 25 listopada 2017r. na pierwszym piętrze GH „Wisła”. Warto je zobaczyć na własne oczy. Są inspirujące. Podobnie jak sam konkurs, który ma szanse zainspirować do eko- życia.

Więcej informacji na stronie www.pgoplock.pl oraz na https://www.facebook.com/PGO-w-P%C5%82ocku-Sp-z-o-o-486093441760779/

Ekorower

Utworzono dnia 26.11.2017, 22:11