LISTOPAD – MIESIĄCEM PRAW DZIECKA

Utworzono dnia 23.11.2017

„PRAWO DO ZDOBYWANIA WIEDZY”- uczymy o Prawach Dzieci. Wychowawcy klas wraz  z pedagogiem szkolnym prowadzą zajęcia edukacyjne, dzieci wykonują prace plastyczne, śpiewają piosenki i uczą się jakie mają prawa i obowiązki. A w holach naszej szkoły zawisły piękne plakaty z Prawami Dzieci.

„PRAWO DO UCZESTNICTWA W WYDARZENIACH KULTURALNYCH” - 7 listopada uczniowie klas I-III obejrzeli spektakl muzyczny  pt.: „Gwiazdy Leśnej Estrady”, który odbył się w Spółdzielczym Domu Kultury w Płocku. Widowisko w wykonaniu aktorów ze Stowarzyszenia Osób Kalekich okazało się mądrą i wesołą zabawą dla naszych uczniów, wśród których były dzieci niepełnosprawne. Edukacyjne treści przeplatane piękną muzyką i efektami świetlnymi zachwyciły naszych podopiecznych.  Po przestawieniu  odbyła się kwesta na rzecz Stowarzyszenia Osób Kalekich, do której dołożyliśmy swoją cegiełkę. Bilety na spektakl ufundowała Gmina Brudzeń Duży, która także wsparła finansowo wspomniane stowarzyszenie.

„PRAWO DO ZABAWY” - 27 listopada, to dzień w którym przypomnieliśmy naszym dzieciom, jakie mają prawa, ale i … obowiązki. Uczniowie klasy VII a wraz z pedagogiem szkolnym i wychowawcą przygotowali apel z okazji Światowego Dnia Praw Dziecka. Mówiliśmy o Konwencji Praw Dziecka i zawartych tam prawach. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną i trzymając się za dłonie, wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę „Wszystkie dzieci nasze są”.  Szkolny chór uświetnił uroczystość piosenkami o prawach dziecka. Następnie uczniowie klas I-III w ramach Prawa do Zabawy wzięli udział w części drugiej, czyli obchodach Dnia Pluszowego Misia. Wesołą zabawę dla dzieci z ukochanymi przygotowały pani Bożena Wrona, Wioletta Wróblewska i Monika Radolińska.  Zachęcaliśmy naszych uczniów do czytania, tworzenia pamiętników i własnych opowieści.

Listopad miesiącem praw dziecka

Utworzono dnia 06.04.2018, 12:28