Jesteśmy koordynatorami projektu „Zostań przyjacielem lasu”

Utworzono dnia 01.09.2015, 21:22

W ramach ogólnopolskich obchodów Dni Przyjaciół Lasu pod honorowym patronatem Prezydenta RP  Bronisława Komorowskiego realizowaliśmy na terenie szkoły projekt „Zostań przyjacielem lasu”, w ramach którego:

1. Zorganizowaliśmy szkolny konkurs plastyczny „Drzewa naszych lasów”,
  2. Konkurs wiedzy o lasach pod hasłem „Lasy bogactwem naturalnym Ziemi(dwie kategorie),
  3.  Opracowaliśmy scenariusz inscenizacji o lasach na pod hasłem „Zostań przyjacielem lasu” na Dzień Ziemi i przedstawiliśmy ją wraz z innymi uczniami klas szóstych całej społeczności szkolnej, podczas której członkowie koła LOP złożyli uroczyste ślubowanie Przyjaciela Lasu, rozdawaliśmy ulotki o znaczeniu lasów, ich ochrony….
  4. Przygotowaliśmy wystawkę prac na Dzień Ziemi „Drzewa Naszych lasów”
  5. Zachęcaliśmy wszystkich uczniów do udziału w towarzyszących akcji konkursach ogólnopolskich m.in. Kim jest przyjaciel lasu? (konkurs na prezentację multimedialną)
  6. Aktywnie włączyliśmy się  w przygotowania pokazu mody z odpadów w ramach hasła „Zamiast śmieci do lasów –wykorzystajmy je do wykonania interesujących strojów”.
  7. Zaprosiliśmy Pana Ludwika Ryncarza z Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych, który w ciekawy sposób przedstawił nam florę i faunę naszych lasów.

Nagrody na konkursy szkolne, pokazy mody (przygotowane przez uczniów klas IV-VI) pozyskaliśmy z Nadleśnictwa w Płocku, Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych  i in. Dla uczestników szkolnych konkursów przygotowaliśmy wraz z opiekunem SK LOP  dyplomy. Laureaci tych konkursów otrzymali też „Dyplom Przyjaciela Lasu” w ramach Dni Przyjaciół Lasu 2015  pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W szkolnym projekcie pod hasłem „Zostań przyjacielem lasu”, w różnoraki sposób brała udział cała społeczność szkolna.