Tydzień Ekologiczny w szkole

Utworzono dnia 28.09.2016, 22:30

W kwietniu 2016r. zorganizowaliśmy Tydzień Ekologii w szkole. Tydzień ten rozpoczęliśmy od obchodów Dnia Ziemi, który wcześniej ogłosiliśmy dniem zielonym (wszyscy uczniowie przyszli do szkoły ubrani na zielono), w tym dniu odbył się uroczysty apel, na którym m.in. przedstawiliśmy całej społeczności szkolnej inscenizację „Na ratunek Ziemi”. Kolejne dni tygodnia to dzień żółtyDzień Słońca i Energii, podczas którego członkowie LOP wzywali do oszczędzania energii, rozdawali ulotki, przyklejali na wyłączniki światła oraz sprzęt elektroniczny w szkole znaczki przypominające o wyłączaniu ich, gdy w danej chwili z nich nie korzystamy. Podczas Dni Wody (dzień niebieski) członkowie koła rozdawali ulotki, rozwieszali znaczki w łazienkach przypominające o zakręcaniu kranów. Otrzymane w szkole ulotki uczniowie przekazali w domu swoim rodzicom.